2016-02-20 Percival Schuttenbach

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z występu Percival Schuttenbach w Klub Rockowy Barka w Pile, a jeżeli przypadną wam do gustu – do polubienia Kaspiro Photography

W sobotę 20 lutego 2016 r. na pilskiej scenie zagrali pogromcy Behemotha – zespół, który pokonał również Vadera, a nawet towarzyszył Wiedźminowi w jego podróżach i rozlicznych przygodach. Założony w 1999 roku Percival Schuttenbach, którego polskiej publiczności folk metalowej przedstawiać nie trzeba, wystąpił na barkowej scenie jako drugi, czyli gwiazda wieczoru.

Pomimo kilkunastoletniego doświadczenia, podczas koncertu w Pile zespół emanował świeżością sceniczną właściwą młodym, debiutującym zespołom, które dopiero złapały koncertowego bakcyla. Wrażenie radości z grania szybko udzieliło się przybyłej na koncert publiczności, która żywiołowo zareagowała na poczynania ekipy z Percivala. Już od pierwszych minut przybyli fani jasno dawali do zrozumienia, jakiego repertuaru oczekują, a muzycy dali zadość oczekiwaniom większości obecnych grając zarówno utwory z „Reakcji pogańskiej”, jak i najnowszy materiał. Tego wieczora ze sceny popłynęły: Gdy rozum śpi, Oj tam na mori, Pani pana, Dzierzba, I nie wrócił, Ognista pomsta, Oberek, Marysia, Aziareczka, Pocałunek, Svantevit, Lazare, Sokół, Satanismus a na bis Rodzanice, utwór na cześć Motorhead, Meluzyna i wreszcie Wóda. Koncert oprawiono bardzo dobrym nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym, które podkreślało atmosferę koncertu, przyprawiając o frustrację wyłącznie nielicznych fotografów. Warto podkreślić, że po występie muzycy znaleźli czas by porozmawiać z fanami i podpisać płyty, a w kolejce po autograf trzeba było odczekać kilkanaście minut. Sądzę, że stwierdzenie iż Percival Schuttenbach w Pile ma swoje stałe grono zagorzałych fanów nie będzie na wyrost, a wielu z spośród nich już wyczekuje kolejnych koncertów na lokalnej scenie.

Nie ma zdjęć w tej galerii.

Jeżeli foty się podobają kliknij proszę ‘lajk’ na Kaspiro Photography pomożesz mi dostać kolejne akredytacje i zmontować następne relacje ;)


0 comments on “2016-02-20 Percival Schuttenbach
1 Pingi/Trackbacki dla "2016-02-20 Percival Schuttenbach"
Top