O mnie

20150425-185151-Renia-IMGP3269Witam serdecznie,

Mam na imię Łukasz, jestem fotografem pasjonatem z Piły. W moich pracach skupiam się przede wszystkim na portrecie oraz reportażu koncertowym. Fotografia to dla mnie pasja, nie metoda na życie, dlatego niezmiennie daje ogromną przyjemność, a zarazem mogę sobie pozwolić na swobodę wyrazu. Dzięki temu prezentowane zdjęcia cechują się swoistą prostotą i prawdziwością, ale przede wszystkim dalekie są od grafiki komputerowej, która zmienia ich bohaterów nie do poznania.

Fotografia portretowa jest dla mnie czymś wyjątkowym, ponieważ pozwala poznawać nowych ludzi, a zarazem przynosi satysfakcję w chwili, kiedy widzę jak osoby uprzednio stojące przed moim obiektywem cieszą się z rezultatów naszej wspólnej pracy. Dzięki wieloletniej współpracy z ludźmi z różnych kultur, o odmiennych zainteresowaniach etc. nauczyłem się, że najważniejsza w czasie sesji jest dobra atmosfera, a naukę tą staram się przenieść na każde kolejne spotkanie. Reportaż koncertowy to połączenie pasji fotografowania z chronicznym uzależnieniem od muzyki no i odrobiną nostalgii za własnymi ‘wygibasami scenicznymi’ w czasie studiów.

Od wielu lat współpracuję z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile współtworząc jej materiały promocyjne, rejestrowałem również rozmaite wydarzenia kulturalne i ceremonie m.in. dla Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, zdjęcia mego autorstwa pojawiały się w lokalnych portalach informacyjnych (Życie Piły, Fakty Pilskie i Twoja Piła) oraz na stronach internetowych poświęconych muzyce jak Metalzine i Atmospheric Metal Magazie.

Warsztatu miałem przyjemność się uczyć uczestnicząc w kursach prowadzonych przez Sławka Nakonecznego, Marcina ‘Portraitiste Extraordinaire’ Wajdy, Wojciecha Beszterdy i Tomasza Tomaszewskiego. Nieocenionym nauczycielem i krytykiem moich dokonań koncertowych pozostaje Justyna ‚FotoFace – justisza’ Szadkowska, która wraz z zespołami Poema Arcanus i Jig and Reel Maniacs jest współwinna temu, że zacząłem rejestrować koncerny. Jednak, pomimo wieloletniego doświadczenia uważam, że nigdy nie można przestawać się rozwijać, dlatego konsekwentnie pracuję by doskonalić moje umiejętności.

Jeżeli podobają się Państwu moje prace i chcielibyście abym światłem namalował Wasz portret lub zamknął w kadrze jakąś ważną chwilę – piszcie i dzwońcie śmiało. Chętnie podejmę się wyzwania.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Łukasz Marczak